Go to podcast
by W związku z życiem
W związku z życiem - Autentyczne rozmowy (dla) kobiet

Odc. 95. Jak przeżyć śmierć bliskiej osoby? Rozmowa z Anją Franczak

Description

Zapraszam Cię na rozmowę o żałobie, stracie i śmierci, do której zaprosiłam Anję Franczak. Anja jest certyfikowaną towarzyszką w żałobie. Jej historię i niezwykle ciekawe, szerokie oraz głębokie spojrzenie na to czym jest żałoba poznasz w dzisiejszym odcinku.

Bardzo chciałam porozmawiać na ten temat, ponieważ jest mi on osobiście niezwykle bliski. Straciłam obydwoje rodziców na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Każda z tych strat była inna, każda z nich przyniosła inny proces żałoby. Kiedy 7 lat temu nagle zmarła moja mama poszłam na terapię, na której dowiedziałam się, czym może być nieprzepracowana żałoba. Jednak pomimo terapii, temat został ze mną na dłużej.

Kilka miesięcy temu trafiłam na Anję i spontanicznie, niewiele myśląc, zapisałam się na jej warsztaty dotyczące żałoby. To było miejsce, gdzie mogłam dowiedzieć się więcej na ten temat, poznać inne osoby zmagające się ze stratą i przyjrzeć się własnej żałobie. To było bardzo ciekawe, pełne różnych emocji i wzbogacające doświadczenie.

Dlatego bardzo się ucieszyłam, że Anja przyjęła zaproszenie do podcastowej rozmowy, ponieważ jej spojrzenie na temat śmierci, straty i żałoby jest unikatowe.

Bardzo serdecznie zachęcam Cię do wysłuchania tej rozmowy, nawet jeśli temat żałoby nie jest Ci znany. Stratę można traktować bardzo szeroko, a żałoba to proces przez który przechodzimy w różnych momentach swojego życia. Poza tym, tak jak wspomniała Anja temat śmierci jest niezwykle uniwersalny i demokratyczny - łączy nas wszystkich. A paradoksalnie unikamy go, milczymy, co prowadzi o braku edukacji, który nam nie służy.

Posłuchaj rozmowy i podziel się swoimi przemyśleniami na Instagramie https://www.instagram.com/agnieszka___piekarska/

WESPRZYJ podcast na PATRONITE: https://patronite.pl/AgnieszkaPiekarska
SPOTKANIA: http://wzwiazkuzzyciem.pl/spotkania/

ZAPISZ SIĘ, aby otrzymać informację o SPOTKANIACH, nowych odcinkach oraz inne niespodzianki: http://www.eepurl.com/cRC6cT

NOTATKI i TRANSKRYPCJA: http://wzwiazkuzzyciem.pl/odcinek95/
KONTAKT: http://wzwiazkuzzyciem.pl/kontakt/

Muzyka: Move me by Snake Oil Salesmen

Details

Episode

by W związku z życiem